Skip to main content

KAAN ÖZŞENLER

By 10/01/2020Aralık 20th, 2021Uncategorized

İleri sürüş ve sportif sürüş eğitmeni

www.kaanozsenler.com

Küçük bi fotosuyla motor sayfasındaki gibi adamın logosu olsun… Kendi isim logosunu gönderdi ama yükseğini istedim. Altat iki ayrı şeklinde iki ayrı başlıklı yazı var. Spor ve sürüş diye etiketleri olsun.

SÜRÜŞ

Yaz sıcıklarının zorlukları

Yeniden merhaba Siyah-Beyaz renklere gönül vermiş dostlar…

Ülkemiz trafiğinde otomobil kullanmak, tabir yerindeyse cambazlık… Bu yoğun trafik ve kaos ortamında otomobil kullanırken ve tehlikeleri tanımlayamazken içinde bulunduğumuz yaz mevsimi sıcaklarında zorluk katlanarak artmaktadır.

Sıcaklarda otomobil kullanmak zordur. Maalesef otomobillerdeki klimayı yakıt tasarrufu amacıyla kullanmayan yüzlerce sürücü vardır. Tabii ki sıcaktan bunalıp sıkılıp sabırsızlıkları artarak trafikte bu cambazlıklarını kendi lehine çevirmeye çalışıp trafik içerisindeki düzensizliğe katkı sağlayacaklardır ve bu nedenle de trafikte problem katlanarak artacaktır.

Yazın dikkat edilmesi gereken en önemli nokta uzun yola çıkılacak ise seyahat süreleri ve molalarda tüketilecek gıdalar… Tavsiye olunur ki, seyahat esnasındaki sürüş iki saat sürüş on beş dakika mola – iki saat sürüş kırk beş dakika mola şeklinde olmalıdır.

Molalarda fazla yağlı ve mideyi zorlayacak yiyeceklerden uzak durmak gerekir. Yine susuzluk ciddi bir konsantrasyon kaybına sebep olur.

SPOR

100. Yıl Çanakkale Rallisi

Mayıs ayında özel bir organizasyon vardı bizim için. Aslında Türkiye Ralli Şampiyonası’na puan veren bir yarış gibi görünse de yapıldığı il ve adı çok özel idi; “100. Yıl Çanakkale Rallisi”. Evet ülkemiz için bu denli önemli olan topraklarda yapılan ilk ralli idi. Organizasyonu Eskişehir kulübü üstlendi ve valilik tam destek verdi. İlk defa organize edilmesinden sebep, yarışa katılan bütün pilotların şansı eşit derecedeydi. Yarışın bir handikapı, sürat ortalamasının çok yüksek olmasıydı. Ancak tabiat ona elveriyordu. Yarış beklendiği gibi genel klasmanda üç pilot arasında çekişmeye sahne oldu.

Rekabetin yüksek olduğu bu yarıştan Ford Castrol Takımı’nın genç pilotları Murat Bostancı-Onur Vatansever birinci olarak ipi göğüslediler. İkinciliği Yağız Avcı Bahadır Gücenmez, üçüncülüğü ise Orhan Avcıoğlu-Burçin Korkmaz ikilisi kazandı.

Yarışın süpriz ismi ve Mitsubishi EVO9 ile yarışan Ümit Erdim-Şener Güray oldu. Diğer yarışlara oranla göstermiş olduğu üstün performans Erdim’i Grup N birincisi ve genel klasman beşincisi yaptı.

Gençler ve İkiçeker kategorisinde ise kupa ve puanlar, Buğra Banaz’ın olarak sonuçlandı. Önemli bir kazanın yaşanmadığı yarıştan pilotlar, ilk defa yapılan bu değerli topraklarda yarışmanın gururu ile ayrıldılar.

08508850

WhatsApp'la Bilgi Al