Başlangıç İçin Hangi Motosikleti Almalıyım?

no image added yet.

Merhaba, Bu ay size motosiklet almaya karar verdiginizde neler yapmanız gerektiğinden bahsedeceğim. Çevrenizde motosiklet kullanan kişiler size bir çok tavsiye verecek, kafanızı karıştıracak. Ufak cc bir motosikletle başlamanız gerektiğini, büyük cc motosiklet kullanımının zor olduğunu sizlere söylecektir. Ama asıl olan motosikletin cc’si ya da ağırlığı değil üzerindeki insan boy/ağırlık durumudur.

Başlangıç motosikleti diye bir motosiklet yoktur bi kere. Doğru olan size uygun başlangıcı belirleyecek olan eğitmen ve sonrasında alacağınız eğitim vardır.
Alacağınız doğru bir eğitimle isterseniz 200 cc lik, isterseniz 1000 cc lik bir motosiklet kullanabilirsiniz. Bu noktada motosiklet eğitmeniniz sizi doğru bir şekilde yönlendirecektir.
Diğer önemli bir unsurda, daha öncesinde bisiklet kullanılmışlığınızın olmasıdır. Bisiklet dengeniz yoksa o zaman önce denge eğitimi alınmalı, ondan sonraki aşamalarda motosiklet seçimi yapılmalıdır. Siz siz olun motosiklet eğitimi almadan ne tarz bir motosiklet binmeniz gerektiğine karar vermeyin.
Motosiklete binmek bir yaşam tarzıdır. Motosiklete biniyorsanız, filmin tam içirsindesiniz demektir!

WhatsApp'la Bilgi Al