no image added yet.

Kullanıcısının yardımıyla dengede kalan iki tekerli motorlu araçlardır. Tamamen denge üzerine kurulu aletlerdir. Kullanırken bazı teknik, bilgi ve becerilere sahip olmanız gerekmektedir.
Motosikletler kendi aralarında yapılışları, dizaynları, oturuş pozisyonları, kullanım alanları(yol motosikletleri, toprak zemin vb.)gibi sınıflara ayrılır.

Scooter: Şehir içinde yüksek manevra kabiliyetine sahip bu motosikletler, otomatik şanzımana sahiptir.
Sadece gaz ve frenden (ön ve arka fren) oluşmaktadır. Günümüz teknolojisinde 4 zamanlı olup, su soğutmalı ve hava soğutmalı olarak değişmektedir. Az benzin tüketiyor olması genellikle ticari amaçlı olarak kullanılmasını arttırmaktadır. Koltuk altındaki geniş alanı ufak tefek eşyaların taşınması için idealdir. Lastikleri küçük ebatlarda olduğundan büyük hacimli motosikletlere göre biraz daha az yol tutuşuna sahiptir.
Maksi Scooter: Normal scootera göre biraz daha iri olan bu motosikletler biraz daha uzun şasiye sahiptir. Bu motosiklettede sadece gaz ve fren yer almaktadır.
Scooterlara oranla kullanımları daha rahat ve daha konforlu motosikletlerdir. Tekerlekleri scooterlara göre biraz daha geniştir.

Cub: vitesli motosikletlere göre tam ters işleyen bir şanzımana sahip motorlardır. Debriyaj yoktur. Ön – arka fren ve gaz kullanımları diğer motosikletlerle aynıdır.

Diğer modelleri bir sonraki sayımızda deyinceğim…
Bir kartal gibi yollarda iyi seyirler…

T.A.T.K.U
Next Post
WhatsApp'la Bilgi Al