Yeni Bir Sezona Daha Merhaba

Merhaba kartal yürekli motosiklet tutkunları,

 

Geçen yıllardaki motosiklet fuarlarına göre daha tenha olur diye beklenen motosiklet fuarı beklentileri boşa çıkardı.

Geçtiğimiz yıllarda motosiklet fuarını düzenleyen firmalar fuara katılacak katılımcılara davetiye yollar katılımcı firmalarda bunları müşterilerine dağıtırdı.

Bedava sirke baldan tatlıdır diye alınan biletler sonucunda motosikletle ilişkisi olsun olmasın herkes fuara gider ve çok kalabalık olan salonlarda gezmek imkansız bir hal alırdı. Söylenenlere göre bunun önüne geçmek için yeni bir düzenleme getirip biletleri para ile satmaya yönelen fuar yetkilileri gördükleri kalabalık karşısında bu işin bilet satarak önüne geçilemeyeceğini umarım anlamışlardır.

Geçtiğimiz senelere göre fuar alanında bir değişiklik göremedim. Birçok firma geçen sene ki yerlerinde misafirlerini ağırlıyorlardı.

Dikkatimi en çok çekenler ise Suzuki’nin bu sene türkiye piyasasına süreceği V-Strom 250 GSXR 250 GSXR 125 lik  küçük cc motosikletlerdi. Rakiplerine göre biraz daha pahalı olsa da birçok alıcı tarafından beğeni kazanacağı kanaatindeyim.

Bir diğer dikkatimi çekende, fuar otopark girişinde polis arkadaşların gelen motorsikletleri teker teker çevirip uygulama yapmasıydı. Eksik belgesi olan motosikletleri bağlamaları ve bunun fuar ile eşzamanlı olması da biraz enteresan olmuş.

Sonuç olarak iyisiyle kötüsüyle bir motosiklet fuarını geride bırakıp motosiklet sezonuna merhaba demiş durumdayız. Tüm bir sezonun motosiklet tutkunları

için kazasız belasız sorunsuz geçmesi en büyük temennim.

WhatsApp'la Bilgi Al