Hayallerinizi Ertelemeyin

no image added yet.

Merhaba sevgili kartal yürekli Beşiktaş ve motosiklet aşıkları, motosiklete olan ilginin gün geçtikçe daha da büyümesi, sektörümüz adına sevindirici. Trafikte motosiklet üzerinde gördüğüm bayan sürücülerin sayısının artması beni ayrıca mutlu ediyor. Son bir kaç yıl içersinde çalıştırdığım öğrencilerimin yüzde kırıklık bir kısmının bayan olması, önümüzdeki birkaç yıl içersinde trafikte motosiklet üzerinde daha çok bayan sürücü göreceğimizin habercisi gibi.

Bir gün bayan bir öğrencimle eğitim esnasında sohbet ederken, “neden motosiklet” diye sordum. Kendisi geçtiğimiz yaz İtalya’ya gittiğini, oradaki insanların bayan erkek birçoğunun motosiklete bindiğini, insanların motosiklet sayesinde hayatlarına artı zaman kattığını, trafik, park sorunu gibi dertlerinin olmadığını ve en önemlisi motosiklete binen tüm insanların motosiklet üzerinde mutlu olduklarını gördüğümde, benimde bu işi yapmam gerek diyerek soluğu yanımda aldığını söyledi. Sevgili öğrencimle başlangıç eğitimi, güvenli sürüş, defansif sürüş, ileri sürüş, yol ve trafik eğitimlerimizi tamamlayıp, istediği motosikleti aldık. Kendisi bir kaç aydır tüm ulaşımlarında motosikletini kullanıyor. Kendisinin deyimi ile ‘elim ayağım oldu’ diyor.

Geçenlerde tekrar bir araya geldik, “İtalya maceramı anlatmıştım size” diyerek başladı söze. “Motosiklete başlamamdaki en büyük etken oradaki gözlemlerimdi, ne zaman ki İstanbul’a gelip, kendi motosikletimle yollara çıkmaya başladım; trafikten, karmaşadan sıyrılıp, rahat ulaşım sağladım, o zaman hayatımda verdiğim en doğru kararın bu olduğunu anladım. Keşke daha önce motosikletle tanışsaydım”, dedi.

Öğrencim Eylül gibi siz de, kendinize alabileceğiniz ufak bir scooterla kargaşa ve karmaşaya karışmadan, rahatlıkla bütün işlerinizi halledebileceğiniz bir ulaşım aracına, çok basit prosedürlerle sahip olabilirsiniz. Yeni ehliyet sisteminde sadece direksiyon sınavına girip a1 veya a2 sınıfı scooter ehliyeti alabilirsiniz.

Bir çok bayan öğrencimin tüm baskılara rağmen ( aile, eş, dost, sevgili) yılmadan motosiklete binmeleri konusunda ısrarcı olmaları ayrıca sevindirici. Defalarca motosiklete uzaktan bakıpta, bir türlü binmeye cesaret edemeyen tüm bayanlara sesleniyorum, rüzgarı ruhunuzda hissetmek, motosiklet sevdasının ne kadar değerli olduğunun her gün farkına varmak adına, motosiklet kullanın ya da kullanmak istiyorum deyin. Deyin ki; farklı olduğunuzu, farkınız olduğunu tüm çevrenize hissettirin…

Motosiklet kullanmaya başlamadan önce, mutlaka profesyonelce bir eğitim alın. Bu profesyonelce eğitim aldığınız kişiler tarafından yönlendirilmelere mutlaka kulak verin ve ona göre bir yol izleyin.

Bir kartal gibi yollarda iyi seyirler…

WhatsApp'la Bilgi Al