no image added yet.

Merhaba sevgili okurlarım, son zomanlarda meydana gelen motosiklet kazalarında sürücülerin yaralanmalarına ve hatta ölümlerine sebep olan bariyerler İBB tarafından değiştiriliyor. Motosiklet tutkunlarının verdiği uzun uğraşlar sonrasında motosiklet dostu bariyerler hayata geçiriliyor. İBB Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı İstanbul’daki viraj ve tehlikeli noktalara motosiklet kazalarında yaralanmaları en aza indiren özel çift sıra bariyerler koymak üzere çalışmalara başlamış bulunuyor.

GELDİ BAHAR AYLARI, GEVŞEDİ GÖNÜL YAYLARI…

Bahar aylarının gelmesi ve havaların ısınmasıyla motosiklet üzerinde daha uzun süre geçirecek motorizeler, havalar ısındı diye ekipmanlarınızı asla kullanmamazlık yapmayın. Mutlaka eldiveninizi, kaskınızı, montunuzu(Yazlık, fileli montlar tercihiniz olabilir.), korumalı pantolonunuzu ve korumalı botlarınızı giymeyi ihmal etmeyin.

Özellikle bahar ve yaz aylarında sinek, böcek ve en tehlikelisi arı sokmalarıyla karşı karşıya kalabiliriz. Bu nedenle; bu aylarda seyir halindeyken, kaskınızın vizörünü(camını) mutlaka kapalı tutarak ve kapalı kaskları tercih ederek önleminizi alabilirsiniz.

Belediyelerin çevre düzenleme adına yaptıkları peyzaj çalışmalarına da dikkat! Yapılan sulama ve bu suların yollara akması da bizim icin büyük tehlike unsuru. Biz motosiklet sürücüleri için bu tür tehlike yaratan yerlere çok dikkat ediniz.

Kesinlikle motosiklet üzerinde gevşemeyiniz… 🙂

WhatsApp'la Bilgi Al